maltepe escort
Access denied. Akşener Çırpınıyor Ereğli Teşkilatı Battıkça Batıyor
20 Nisan 2019 Cumartesi

Akşener Çırpınıyor Ereğli Teşkilatı Battıkça Batıyor

11 Mart 2018 Pazar günü yapılan İYİ Parti Zonguldak İl Kongresi'nde 3 aylık il yönetimine karşı Karadeniz Ereğli ilçe yönetim kurulu üyesi Ahmet Emre Bayramoğlu’nun karşı aday çıkması ve kongrede meydana gelen olaylarla ilgili, parti genel merkezinin düğmeye basıp Asım Tazegül başkanlığındaki Ereğli ilçe yönetiminin görevden alınması çalışmalarının başlatıldığı iddia edildi.

03 Nisan 2018 Salı 15:44
Akşener Çırpınıyor Ereğli Teşkilatı Battıkça Batıyor
NELER YAŞANMIŞTI?
İYİ Parti Zonguldak İl Teşkilatı, ilçelerde 3-4-8-9-11 Şubat 2018 tarihlerinde kongrelerin yapılması yönünde karar almıştı. İl kongresi de ilçe kongrelerinin tamamlanmasından sonra 3 veya 4 Mart 2018 tarihinde toplanacaktı. İlçe kongreleri takvimine göre Ereğli ilçesi 11 Şubat 2018 Pazar günü kongresini toplayacaktı. 
Ereğli Zonguldak’ın en büyük ilçesi olduğundan 170 Zonguldak il delege kontenjanına sahip. Ereğli ilçe başkanı Asım Tazegül’ün ilçe başkanlığına atandığı ilk günden itibaren Zonguldak il başkanı Ragıp Bayraktar’ı devirmek için bazı ilçe başkanları ile görüşmeler sürdürdüğü ileri sürülüyordu. Zonguldak il kongresine sayıca güçlü delege ile gidebilmek için ilçe kongresinin erken tarih olan 11 Şubat’ta değil de daha ileriki bir tarihte yapılması yoluna giderek daha fazla üst kurul delegesi yapma şansını zorlayan Asım Tazegül ilçe kongresini 11 Şubat’tan 18 Şubat’a çekmiş olsa da 79 olan üstü kurul delege sayısını arttırmayı başaramamıştı.

SONRASINDA İL BAŞKANI HAKKINDA KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI
İYİ Parti Ereğli ilçe başkanı Asım Tazegül Zonguldak merkezinde eski MHP’lilerle istişareler yaparak il başkanı Ragıp Bayraktar’ı devirmek için çalışmalara öncülük etti. Bununla da yetinmediği iddia edilen Tazegül'ün lçe yönetiminde kendisine yakın isimleri bile il başkanı hakkında kışkırttığı rivayet edildi. Bu durum 11 Mart 2018 Pazar günü yapılan il kongresinde söz alarak konuşan Ülkü Ocakları Ereğli Şubesi kurucusu Sertan Kuzu tarafından açık bir şekilde ifade edildi. 
EREĞLİ’DEKİ İSTİFALAR, ASIM TAZEGÜL’ E TEPKİ İSTİFALARI MI?
Öte yandan; il kongresinin üzerinden iki gün geçtikten aonra Ereğli ilçe yönetim kurulundan 11 kişi toplu halde istifa etti. Bu istifaların da temelinde il kongresinde yaşanan olaylardan daha çok bu süreci tetikleyen ve ülkücülerin mevcut il yönetimine karşı liste çıkartmaları gerektiğini dillendirdikten sonra bir kenara çekilerek kongrede mevcut il başkanına destek sözü veren Asım Tazegül’ün tavırlarına tepki yatıyordu.

SERTAN KUZU’NUN AÇIKLAMALARI
İYİ Parti kurulmadan önce Meral Akşener liderliğindeki oluşumun tüm etkinlikleri içerisinde yer alan Ereğli’nin sevilen isimlerinden Sertan Kuzu, İYİ Parti’nin kuruluşunda Asım Tazegül’ün ilçe başkanı olması için yoğun çaba gösterdi. Buna rağmen, Asım Tazegül yapılan ilçe kongresinde ilk icraat olarak Sertan Kuzu’nun da tepkisini alan bir liste çıkarttı. Kuzu, gerek ilçe kongresinde yaptığı konuşmasında gerekse de önceki gün kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamasında Ereğli ilçe başkanı Tazegül’ün partiye verdiği zararları ayrıntılı bir şekilde ve cesurca ifadeleriyle dile getirmişti.

İYİ PARTİ ASIM TAZEGÜL İLE BÜYÜK YARA ALDI
Zonguldak il kongresi süreciyle de ortaya çıkan büyük huzursuzlukların ana nedenlerinin başında ülkücüleri il kongresinde aday çıkartma çalışmalarını tetikleyen sonra da kongreye 5-6 gün kala birlikte yola çıktığı ülkücüleri yarı yolda bırakan Ereğli İYİ Parti ilçe başkanı Asım Tazegül’ün partiye verdiği zararların nereye kadar tırmanacağı merak edilmeye başlandı. İddialara göre parti genel merkezi Zonguldak il kongresinde meydana gelen ve ulusal gazete ve televizyonlarda da yayınlanan haberler üzerine kapsamlı araştırma başlattı. Özellikle Ereğli ilçe teşkilatındaki istifaların da ulusal basına yansıması genel merkezin gözlerini Ereğli’ye çevirmesine neden oldu. 
Siyasi gözlemciler İYİ Parti Genel Merkezi’nin Ereğli ilçe başkanı Asım Tazegül’ü ve yönetimini görevden alacağına kesin gözle bakıyor.

EREĞLİ’DE PARTİLİLER ÇOK TEDİRDİN…
Bu arada, Meral Akşener hayranı olduğunu ifade eden bazı vatandaşlar, “Bizlerin umudu haline gelen İYİ Parti ve lideri Meral Akşener’i çok seviyoruz. Ama, maalesef Ereğli’de son günlerde ilçe başkanı yüzünden partimizden soğumaya başladık. Bu ilçe başkanı ve ekibi işten çektirilmelidir. Ereğli’de bizleri kucaklayacak, toplumun tüm kesimlerine hitap edecek, partiyi hemşehri ve akraba partisi gibi yapmayacak Ereğlili bir ilçe başkanı önderliğinde yeni bir yönetimin atanmasını istiyoruz. “ dediler.
SONRASINDA NELER YAŞANDI?
İYİ Parti Ereğli İlçe Teşkilatı içinde yaşanan tuhaflıklar zincirinde yeni bir halka oluştu.

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılarak İYİ Parti teşkilatlanmasında yer alan, 
Partinin kurucular meclisinde önemli bir konuma sahip olan ve son olarak da İYİ Parti Zonguldak İl Kongresi'nde, Ragıp Bayraktar'a rakip olmasına rağmen başkanlık yarışını kaybeden Ahmet Emre Bayramoğlu, Ereğli İlçe Teşkilatı'ndaki yönetim kurulu görevinden istifa etti. İstifa furyası böylelikle başlamış oldu.

EN BÜYÜK DARBE KESİM'DEN GELDİ
Asım Tazegül'ün ilçe başkanlığında sürekli kan kaybeden İYİ Parti İlçe Teşkilatı'nda kısa bir süre sonra da Başkan Yardımcısı Faruk Kesim depremi yaşandı. Kesim, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi. Sağlık sorunlarının bahane olduğunun iddia edildiği parti teşkilatında, Tazegül'den kaynaklanan sorunlardan dolayı, kısa bir süre içinde yedi yönetim kurulu üyesinin daha istifa edecekleri ve istifa dilekçelerinin ceplerinde olduğu konuşuluyordu. Çok zaman geçmeden de istifalar birbiri ardına geldi

TAZEGÜL'ÜN AÇIKLAMALARI HERKESİ ŞAŞIRTTI
İlçe Başkanı Asım Tazegül'den kaynaklı olduğu iddia edilen sorunlar nedeniyle Ereğli gündeminden düşmeyen İYİ Parti İlçe Teşkilatı'nda,  Başka Yardımcısı Faruk Kesim'in istifası uzun süre konuşuldu.

İl kongresinden sonra 11 kişinin toplu istifa kararını dillendirmeleriyle ayyuka çıkan gelişmelere son olarak da Kesim'in istifasının eklenmesi, bazı çevrelerce çocuğun ölü doğması olarak nitelendirildi.
gundem67.com'a özel açıklamada bulunan İlçe Başkanı Asım Tazegül ise Kesim'in istifasını doğrulayıp gelişmelerle ilgili yakın zamanda detaylı açıklama yapacağını kaydederken, Faruk Kesim'in istifasının yönetim kurulu tarafından da kabul edildiğini bildirdi.

Ancak 1 Nisan günü Ankara'da Büyük Kurultay'ını gerçekleştiren İYİ Parti'nin Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu'nun, olağan ya da olağanüstü toplanarak, Başkan Yardımcısı Faruk Kesim'in istifasını değerlendirip değerlendirmediği konusunda belirsizlik vardı. Yönetim kurulundan ulaştığımız bazı kesimler, büyük kurultay sebebiyle parti yönetiminin toplanmadığını, dolayısıyla da Kesim'in istifasının ilçe yönetiminde görüşülmediğini dile getiriyordu. Partiye yakın çevreler de, herkesin büyük kurultay için Ankara'da olduğu cuma ve cumartesi günleri göz önüne alındığında, cuma günü istifasını veren Faruk Kesim'in bu kararının ne zaman görüşülüp ilçe yönetimi tarafından kabul edildiğini anlamakta güçlük çektiklerini ifade ediyorlardı.

USTAMEHMETOĞLU'NUN İSTİFASI NEYİN DOĞRU OLDUĞUNU ORTAYA ÇIKARDI
Türkiye genelinde müthiş bir trend yakalayan, Zonguldak da dahil olmak üzere hemen her vatan toprağında kuruluşundan bu yana olumlu girişimleriyle ön plana çıkan, 1 Nisan Pazar günü Ankara'da gerçekleştirilen 1. Büyük Kongre ile de Türk siyasi tarihinde yepyeni bir dönemi başlattığı yadsınamaz hale gelen İYİ Parti'de, Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı'nda açılan yaralara yenileri ekleniyordu.

İlçe Başkanı Asım Tazegül'ün, parti tabanının geniş bir kesimi tarafından anlaşılmaz kabul edilen karar, söylem ve davranışları sebebiyle sürekli olarak olumsuzluklarla anılan, il kongresinin hemen ardından yaşanan istifa furyası ile gündeme geldikten sonra son olarak da Başkan Yardımcısı Faruk Kesim'in beklenen istifası ile olumsuzlukların tavan yaptığı teşkilatta, 2 Nisan günü bir istifa daha gelmişti.
Gündemdeki konu ve gelişmelerden çok uzakta bir başkan profili çizen, milli öneme sahip günlerde dahi iki satır karalayıp kamuoyu ile paylaşmaktan aciz bir duruş sergileyen Tazegül, kısacık siyasi yaşamının en büyük darbelerinden birini de 2 Nisan günü aldı. Teşkilatın, Parti İçi Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı, gelecek vaad eden siyasetçi Mesut Ustamehmetoğlu da, Asım Tazegül başkanlığındaki başarısız ilçe yönetimine istifasını sunmuştu.

Ustamehmetoğlu kısa ama net dilekçesinde şu görüşleri paylaşıyordu:

"İlçe Başkanımız Sayın Asım Tazegül'ün bireysel davranışları, biz ilçe yönetim üyeleriyle istişare etmeden kendi başına kararlar alması, ilçe yönetiminde bir-iki kişiyle partiyi yönetmeye çalışması gibi olumsuz tavırlarından dolayı önceki istifa eden arkadaşlarım gibi parti üyeliğim saklı kalmak kaydıyla yönetim kurulu üyeliğimden 02.04.2018 tarihi itibarıyla istifa etmiş bulunuyorum."

Bu istifadan sonra da Tazegül'ün, kısa bir süre içinde görevden alınacağına kesin gözüyle bakılmaya başlandı.

Zonguldak İl Teşkilatı başta olmak üzere yöredeki tüm teşkilatların başarılı çalışmalarına, tek başına gölge yapmayı beceren Tazegül, son olarak, Faruk Kesim'in istifası sonrası bir yerel gazeteye açıklama yapmış, yönetim kurulunun Kesim'in istifasını kabul ettiğini beyan ettiği bu açıklamasıyla da, Büyük Kongre için Ankara'da bulunan birçok yönetim kurulu üyesini şaşkına çevirmişti. Toplanmayan bir yönetim kurulunda bu istifa kararının nasıl görüşüldüğünü merak eden İYİ Parti'nin bazı ilçe yöneticileri, duydukları rahatsızlıkları da içtenlikle dile getirmişlerdi.

Yaşattığı türlü olumsuzluklara rağmen hala dişe dokunur tek bir açıklaması olmayan Asım Tazegül'ün, son olarak Mesut Ustamehmetoğlu'nun istifası ile doruk noktaya gelen bu gelişmeler üzerine ne zaman ne diyeceği artık merak dahi edilmiyordu. Parti tabanının çok geniş bir bölümü, Tazegül'ün görevden alınacağı ve parti teşkilatının Akşener'e yakışan bir yönetime sahip olacağı günü sabırsızlıkla beklemeye başlamıştı.

3 NİSAN GÜNÜ 4 İSTİFA BİRDEN
3 Nisan Salı günü ise İlçe Başkanı Asım Tazegül'e tepkilerini istifa ederek gösteren yönetim kurulu üyelerine, partinin kurucu yönetim kurulu üyelerinden ve hafta sonu yapılan kongrede Kent Konseyi Kadın Meclisi'ne seçilen Havva Çiçek ile teşkilatın bir başka önemli ismi Ahmet Erol da eklendi.

İstifa rüzgarı Ahmet Erol ve Havva Çiçek'in istifaları ile sınırlı kalmadı. Partinin kurucu üyelerinden Ayhan Yavuz ve Uğur Dursun Yılmaz da İYİ Parti İlçe Başkanlığına verdikleri dilekçelerle Yedek Yönetim Kurulu Üyeliklerinden istifa ettiler.
Daha önce de Kazım Yıldırım ve Fırat Polat gibi isimlerin istifa ettikleri parti de, kelimenin tam anlamıyla istifa furyası oluştu. İstifaların gün içinde devam edebileceği kaydediliyor.
Bir gazeteye yaptığı açıklamada, gelişmelerle ilgili kısa zaman içinde ayrıntılı bir açıklama yapacağını beyan eden İlçe Başkanı Asım Tazegül'ün, bu açıklamayı yaparken yanında kimlerin olacağı tartışma konusu olmaya başladı. Zira parti yönetimi, dibi delik fıçı gibi boşalmaya devam ediyor.

İstifaların birbiri ardına geldiği teşkilatta yönetimin düşmesi bekleniyor. Partili kaynaklar, genel merkez duruma el koymadan, Asım Tazegül'ün onurlu davranarak istifa etmesini bekliyor.

İşte istfa dilekçelerinden bazıları...

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  GAZETE MANŞETLERİ

  HAVA DURUMU

  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  NAMAZ VAKİTLERİ

  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  EN ÇOK OKUNANLAR

  BUGÜN

  BU HAFTA

  BU AY

  EN ÇOK YORUMLANANLAR

  BUGÜN

  BU HAFTA

  BU AY

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:

  SENDE YAZ

  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  ARŞİV

  paykwik casino siteleri paykwik